Андрій Білоусов: Пріоритет при модернізації систем теплопостачання надається вітчизняному виробнику

Для виконання завдання щодо зменшення до 2015 року використання газу при виробництві теплової енергії до 50% Мінрегіоном розроблено проект Програми модернізації систем теплопостачання України, який буде внесено на найближче засідання Уряду. Про це сьогодні під час відеоконференції в Комунікативному центрі Уряду повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства – керівник апарату Андрій Білоусов.

«Міністерство розглядає підготовку до опалювального сезону не тільки як планові організаційно-технічні заходи, але й як заходи, спрямовані на скорочення споживання природного газу», - сказав заступник Міністра.

За його словами, в результаті модернізації систем теплопостачання та заміщенні природного газу альтернативними видами палива можливо скоротити споживання газу на виробництво теплової енергії за рахунок економії на 25,4% та за рахунок газозаміщення на 24,2%.

Як поінформував Андрій Білоусов, в ході підготовки до зими передбачено:

  • провести модернізацію та технічне переоснащення 2,5 тисяч котелень;
  • замінити 330 котлів на твердопаливні;
  • перевести 169 котелень на альтернативні види палива;
  • перекласти 474 км теплових мереж.

При цьому, зазначив він, перевага надається українському виробнику матеріалів та устаткування.

«Реконструкція котелень та заміна теплових мереж, які будуть проведені в підготовчий період, дозволяє досягнути економію газу як за рахунок зниження споживання, так і заміщення його альтернативними видами палива до 5% вже цього року», - підкреслив заступник Міністра.

Прес-служба Мінрегіону

29.08.2013