Геннадій Темник: Пріоритетним у ході підготовки до опалювального періоду є завдання Президента України щодо скорочення споживання природного газу на 50%

Регіональні програми модернізації комунальної теплоенергетики, які передбачають скорочення споживання природного газу на 30% необхідно доопрацювати, врахувавши завдання Президента України Віктора Януковича  щодо скорочення споживання природного газу на 50%. Про це сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник на засіданні колегії Мінрегіону у Вінниці під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, в якій взяли участь представники облдержадміністрацій, міські голови, керівники комунальних підприємств.

«Пріоритетним у ході підготовки до опалювального періоду є завдання, поставлене Президентом України Віктором Януковичем щодо скорочення споживання природного газу на 50%. Минулих років кожна область затвердила свою регіональну програму  модернізації комунальної теплоенергетики. Виходячи із завдання Глави держави, ці програми необхідно доопрацювати і передбачити заходи як з модернізації котелень, так і з переведення їх на альтернативні види палива», - наголосив Міністр.

Геннадій Темник навів ефективний приклад переведення деяких котелень закладів соціальної сфери в Івано-Франківській області на тверде паливо – дрова.

«Там встановили відповідні котли і вже декілька років опалюють дровами. Це дало змогу скоротити на 20% витрати на опалювання. Для безперебійного забезпечення цього виду палива, спеціально насадили декілька гектарів верб, які порівняно швидко ростуть. Крім того, адміністрація цих соціальних закладів підписала договори з лісовими господарствами на забезпечення дровами, які отримують в результаті санітарної очистки лісів», - сказав Міністр. Він додав, що Мінрегіон сприятиме у поширенні серед областей кращих практик реалізації проектів, спрямованих на модернізацію котелень та переведення їх на альтернативні види палива.

Відзначив Міністр і Вінницьку область, де на сьогодні 48% усіх котелень уже працюють на альтернативних видах палива.

«Вінницька область є також прикладом щодо впровадження виробництва біопалива. Тут працює 11 підприємств, які виробляють пелети з біологічної сировини місцевого походження. У 2012 році ними вироблено 19,5 тис. тонн твердого палива у вигляді пелет, брикетів та паливних гранул. З 2009 року підприємством «Він-пелета» розпочато реалізацію програми виробництва біопалива, яка передбачає будівництво 20 заводів по всій території України», - сказав Міністр.

Геннадій Темник також відзначив той факт, що реалізація Меморандуму про взаєморозуміння між урядом Швейцарської конфедерації, Урядом України, Вінницькою міською радою та КП «Вінницяміськтеплоенерго» (2011 рік) щодо надання технічної та фінансової допомоги для проекту з енергоефективності у м. Вінниці дає змогу області щорічно економити 5,5 тисяч метрів кубічних газу.

 

Прес-служба Мінрегіону України

30.05.2013